Apartmány U Stařenky - ubytování Dolní BojanoviceAktivity v okolí

Poradíme vám kam na výlet a co zažít v našem okolí

 • Slovácká chalupa Dolní Bojanovice Slovácká chalupa Dolní Bojanovice Dolní Bojanovice

  Slovácká chalupa v Dolních Bojanovicích je jedním z velmi mála dochovaných stavení původního slováckého stylu v této obci. Vznikla nejspíše v první polovině 19. století na místě starší usedlosti a je ukázkou toho, jak v minulosti vypadala stavení moravského Slovácka.

 • Větrný mlýn Starý Poddvorov Větrný mlýn Starý Poddvorov 5 km od Dolních Bojanovic

  Dřevěný větrný mlýn ve Starém Poddvorově pochází z roku 1870, kdy jej nechal postavit mutěnický občan Laštůvka. Mlýn je beraního typu a je situován na kopci, obklopen ovocnými sady. Z mlýna je krásný výhled až k Buchlovickým vrchům a předhůří Bílých Karpat. Díky důmyslné konstrukci bylo možné celý mlýn otočit tak, aby lopaty jeho mlýnského kola byly vždy po větru.

 • Koupaliště Hodonín Koupaliště Hodonín 8 km od Dolních Bojanovic

  Koupaliště a krytý bazén o celkové rozloze 24 350 m² s vodní plochou 2250 m² patří mezi největší a nejmodernější zařízení v České republice. Návštěvníci mohou využít víceúčelový bazén, rekreační bazén s různými atrakcemi a také dětský bazén. V areálu koupaliště se nachází dvě hřiště na plážový volejbal, hřiště na mini golf a pingpongové stoly.

 • Masarykovo muzem v Hodoníně Masarykovo muzem v Hodoníně 8 km od Dolních Bojanovic

  Masarykovo muzeum v Hodoníně se nachází za městskou radnicí. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízí muzeum také akce a speciální programy pro školy i veřejnost.

 • Přístaviště U Jezu – Hodonín (výlety lodi po moravě) Přístaviště U Jezu – Hodonín (výlety lodi po moravě) 8 km od Dolních Bojanovic

  Areál přístaviště se nachází v překrásné přírodě, kterou si můžete prohlédnout při procházce nebo také při plavbě výletní lodí po řece Moravě. Najdete zde také stylovou srubovou restauraci, která nabízí občerstvení po celý rok a během letní sezóny se zde pořádají různé hudební akce spojené s grilováním.

 • Galerie výtvarného umění Galerie výtvarného umění 8 km od Dolních Bojanovic

  Galerie výtvarného umění v Hodoníně byla založena v roce 1960 a dnes zaujímá významné postavení v síti českých a moravských galerií. Kromě stálých expozic nabízí mnoho pozoruhodných výstav a dalších doprovodných programů. V pestré skladbě je prezentována jak tvorba moravských a českých umělců, tak i díla zahraničních autorů, zejména ze Slovenska a Rakouska.

 • Zoo Hodonín Zoo Hodonín 9 km od Dolních Bojanovic

  Zoologická zahrada v Hodoníně byla založena roku 1977. Zoo Hodonín v současnosti chová 800 kusů našich i exotických zvířat ve 230 druzích, přičemž ochraňuje na sedmdesát ohrožených druhů světové fauny. Zákaznícký komfort zabezpečují doplňkové aktivity v podobě moderního sociálního zařízení, dětských hřišt s atrakcemi a ekokoutek. Lze zde zakoupit suvenýry a využít místního občerstvení.

 • Slovanské hradiště Mikulčice Slovanské hradiště Mikulčice 9 km od Dolních Bojanovic

  Slovanské hradiště se nachází za obcí Mikulčice a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v České republice. Byly zde nalezeny předměty denní potřeby, ale také mistrovské kusy raně středověkého uměleckého řemesla, které byly vyrobeny ze železa, bronzu, stříbra či zlata. Unikátní jsou zvláště dřevěné nálezy, které se běžně nedochovávají. Venkovní návštěvnický okruh nabízí základy dvanácti objevených kamenných kostelů, a jednoho knížecího paláce z 9. století.

 • Templářské sklepy a zámek Čejkovice Templářské sklepy a zámek Čejkovice 10 km od Dolních Bojanovic

  Tradice Templářských sklepů v Čejkovicích začala s příchodem tajemného řádu templářských rytířů, kteří přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, s čímž byla spojena nová epocha pěstování vinné révy v širokém okolí. Čejkovickým panstvím prošlo během staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Vítkovců, Jezuité a Habsburkové. Ti sídlili na renesančním zámku, který vznikl z původně gotické tvrze templářů. Postupně byl dobudován rozsáhlý zámecký park, vinné sklepení a hotel.

 • Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice 10 km od Dolních Bojanovic

  Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích nabízí exkurze, kde je možné vidět jak a kde se bylinky pěstují, jak se vyrábí nálevový čajový sáček a samotnou výrobu čajů. Areál nabízí krásný výhled do krajiny z Vyhlídky na výsluní, posezení v čajovém salónu s kavárnou Čas na čaj a vychutnat si vynikající čaj, kávu a další místní dobroty. Firemní prodejna poskytuje širokou nabídku čajů, koření i dalších bylinkových specialit a ve vegetačním období je možné navštívit venkovní Bylinkovou zahradu svaté Hildegardy.

 • Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích 14 km od Dolních Bojanovic

  Vršek Hradištek leží na jižním okraji kopce ve výšce 262 m.n.m. nedaleko Velkých Bílovic, také znám jako Zímarky. Nachází se zde kaplička ve tvaru románské rotundy odkud je krásný výhled na rozhraní Dolnomoravského a Dyjskosvrateckého úvalu.

 • Výklopník na Baťově kanále Výklopník na Baťově kanále 18 km od Dolních Bojanovic

  Technická památka Výklopník na Baťově kanálu se nachází u obce Rohatec a byla postavena v roce 1939. Dnes je jednou z poučných zajímavostí na trase Baťova kanálu. Leží totiž na trase pěších, cyklistických ale i lodních výletů. Památka slouží jako vyhlídková věž, je ale možná také prohlídka interiérů s odborným výkladem. V těsné blízkosti je pak krásné přístaviště s půjčovnou lodí a občerstvení.

 • Zámek Milotice Zámek Milotice 19 km Dolních Bojanovic

  Státní zámek Milotice je unikátně zachovalým komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Na místě dnešního zámku stávala původně vodní tvrz, o níž jsou zmínky ze 14. století. Z původní vodní tvrze se zachoval vodní příkop kolem zámku. Někdy mezi lety 1586-1596 byla tvrz za majitele Bernarda Ludvíka Tovara z Enczesfeldu přebudována na jednopatrový zámek v renesančním slohu. V 70. letech 17. století byla stavba zvednuta o další patro a přistavěny čtyři nárožní věže. Dnešní barokní podobu zámek získal během dvou přestaveb za majitele Karla Antonína Serényi v letech 1719-1725 a 1738-1743. V období baroka byla brněnským stavitelem Františkem Benediktem Klíčníkem v areálu zámku vybudována sala terrena. U zámku se nachází velký francouzský park a bažantnice.

 • Vodní nádrže Nové Mlýny Vodní nádrže Nové Mlýny 26 km od Dolních Bojanovic

  Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda tří přehradních nádrží (Mušovská, Věstonická, Novomlýnská) na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy. Důvodem vybudování nádrže, která se nachází na severní hranici CHKO Pálava, byla původně snaha zabránit povodním. Dnes je tato oblast rezervací, jednou z nejvýznamnějších lokalit pro rybáře, oblíbeným místem pro rekreaci, koupání a windsurfing, pěsí výlety a cykloturistiku. Jsou zde ideální podmínky pro pěstování vinné révy a ovocných stromů. Díky umělým ostrůvkům pro hnízdění ptáků je možné zde spatřit orla mořského a další druhy ptactva. Na jednom z ostrůvků stojí románsko gotický kostel sv. Linharta, který je jediným pozůstatkem po zatopené vsi Mušov.

 • Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál 25 km od Dolních Bojanovic

  Lednicko-valtický areál je perlou historického a kulturního bohatství České republiky, od roku 1996 je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Jeho centry jsou obce Lednice a Valtice známé především díky nádherným zámkům a přilehlým parkům. V celém areálu jsou rozmístěny romantické stavby v podobě letohrádků či loveckých zámečků, jako např. Minaret, Janův hrad, Hraniční zámeček, Apollonův chrám, Dianin chrám, Tři Grácie, Belveder a další. Dokonalé panorama doplňují zámecké rybníky. Celý areál lze procestovat na kole.

 • Zámek Lednice Zámek Lednice 28 km od Dolních Bojanovic

  Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na břehu řeky Dyje. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější místa v České republice. Lednický zámek se řadí k nejvýznamnějším památkám vrcholného romantismu. Dnešní podobu získal zámek při rosáhlé rekonstrukci z poloviny 19. století ve stylu anglické tudorovské gotiky. Došlo tak k rekonstrukci původního renesančního zámku z 16. století, kolem něhož byla již tehdy vybudována rozsáhlá zahrada. Prohlídka nabízí čtyři trasy, a to reprezentační sály, soukromé knížecí apartmány, dětské pokoje princů a princezen, Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku a umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel. Součástí zámku je také již zmíněná francouzská zahrada s minaretem, Zednářská zahrada a palmový skleník.

 • Baťův kanál Baťův kanál 32 km od Dolních Bojanovic

  Baťův kanál je vodní cesta o délce 52 km, která vede z Otrokovic do Skalice na Slovensku. Velká část této cesty je vyhledávána kvůli malebným meandrám a okolní krajině. Na kanále leží celkem 13 jezů, kde je možné využít vyhlídkových plaveb s občerstvením.